Vallad flirdivad tselluloositehasega edasi

Kuigi Vabariigi Valitsus otsustas eriplaneeringu lõpetada ning Est-For Invest projekti hetkel peatada, siis kohalikud omavalitsused flirdivad mõttega tselluloositehasest edasi.

Möödunud nädalal saatsid Saarde, Häädemeeste ja Pärnu omavalitsuste juhid peaminister Jüri Ratasele kirja, kus küsisid, kas ja kuhu hiiglaslik puidurafineerimistehas Eestis sobiks. Põhjuseks õhku jäänud küsimused: Kas sellise tehase rajamine Pärnumaale oleks võimalik, võttes arvesse looduskeskkonna seisundit? Millised oleksid tehase sotsiaal-majanduslikud mõjud piirkonnale? Kuidas mõjutab transporditaristut tehase toormega varustamise logistika?

«Siinkohal teeme ettepaneku valitsusele välja selgitada, koostöös kohalike omavalitsustega, kas või milliste parameetritega – võttes arvesse piirnorme looduskaitsele, ressurssidele, taristu koormustaluvusele – puidurafineerimise tehase rajamine on Pärnumaal võimalik või esinevad Pärnumaal sellist puidutöötlemist välistavad asjaolud,» lõpetasid omavalitsusjuhid kirja.

Lisaks on oma nördimust välja näidanud Viru-Nigula vald, saates valitsusele kirja nentides, et eriplaneeringu lõpetamine oli õigusvastane. 

Kuidas käitub valitsus edasi? Kas kevadel, kui ametisse on astunud uus valitsus, võetakse tehase rajamine taaskord päevakorda ning üritatakse algatada uus riiklik eriplaneering?

Loe täismahus artiklit Postimehest


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga