Tselluloositehas võib kerkida Setomaale või Pärnumaale

Vaatamata avalikkuse laialdasele vastuolule ning valitsuse otsusele alustada tsellukoositehase riikliku eriplaneeringu lõpetamine, ei ole Est-For Invest tehase rajamise plaane maha matnud. Kas tõesti on võimalik, et tehas siiski rajatakse, vaatamata nii suurele vastuseisule? 

Est-For Investi juhatuse liige Margus Kohava on öelnud, et firma selgitab välja kõik Eesti omavalitsused, mis oleks nõus tehase rajamise tõenäosuse uuringutega ja kuhu tehniliselt annaks tehas ehitada. Hetkel olevat nende vastu huvi tundnud viis omavalitsust.

ERRi andmetel tunneb Est-For Invest huvi Setomaal asuva Kikka küla vastu, kuna seal oleks võimalik kasutada Lämmijärve vett, küla ümbritseb Kikka metsamassiiv, mis suures enamuses kuulub riigile, ning lähedal on raudtee, kuhu saab ehitada tehase juurde tuleva lisaharu. Plaani kohaselt peaks vesi tehasesse jõudma mööda maa-alust veetoru ning rajatav tehas võtaks enda alla 100 hektarit maad.

Setomaa vallavolikogu esimehe Rein Järvelille sõnul ei oska nad peale kohtumist ettevõtte juhtidega öelda, kas plaan on tõsine ning puudub hoiak, kuna ei teata, mis edasi saab – kas Setomaa valla või valla lähedal olevat asukohta hakatakse üldse võimaliku asukohana planeerima.

Pärnu Postimehe andmetel tunnevad tehase investorid huvi ka Saarde valla vastu, kuna sealt peaks hakkama läbi jooksma Rail Balticu raudteemagistraal ja lähedal asub Reiu jõgi. Saarde vallavolikogu esimehe Kadri-Aija Viigi sõnutsi ei tea ta täpselt, missugused ettevõtte huvid Saardes on, kuid kindlasti on ettevõte omavalitsusse teretulnud. Samuti mainis Saarde vallavolikogu juht, et kindlasti ei saa tehast rajada, kui kohalik kogukond selle vastu on.

Loe täismahus artikleid antud teemal ERRist ja Pealinnast.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga