RMK metsatööd on nüüdsest kaardirakenduses kõigile nähtavad

Kuvatõmmis RMK kaardist

Riigimetsa Majandamise Keskus avalikustas kaardirakenduse, mis võimaldab kõigil vaadata, kus asub tema kodukandis riigimets ja milliseid metsatöid seal kavandatakse. 

Kaardi avavaates on rohelisega kuvatud kogu RMK hallatav maa ja punasega kaitstavad metsad ja teised looduskooslused. Kaarti suurendades ilmub nähtavale esmalt RMK metsakvartalite võrgustik ja seejärel RMK metsaeraldised. Metsaeraldisele vajutades näeb infot eraldise suuruse, peapuuliigi, vanuse ja viimati toimunud töö kohta. Infot kavandatud metsatööde kohta näeb, kui kaardi kõrval asuvas menüüs vastavad kihid sisse lülitada.

Metsaistutuse ja noore metsa hooldustööde plaanid on toodud jooksva kalendriaasta kohta. Harvendus- ja uuendusraie info on välja toodud, kui selle kohta on väljastatud metsateatis.

Kuna tööd metsas sõltuvad lisaks ilmale veel paljudest teguritest, ei pruugi ette nähtud tööd toimuda just täpselt selleks plaanitud ajal. Näiteks võivad tööd ära jääda või lisanduda tingituna loodusjõududest (tormid, metsatulekahjud) või metsakahjustustest (haigused, ulukite tekitatud kahjustused).

Kaardil ei kajastu liikide ja elupaikade kaitseks ja taastamiseks tehtavad looduskaitsetööd kaitsealustel aladel. Samuti raadamised, mille järel maa otstarve muutub, näiteks rajatakse metsa asemele tee või muu taristu.

RMK kaardirakendus on leitav SIIT.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga