RMK andis rentnikele hooldada pea 200 maatükki

Looduslike maatükkide hooldus

RMK andis rentnikele hooldada pea 200 poollooduslike kooslustega maatükki 1513 hektaril, millest enamus on luha- ja rannaniidud ning loopealsed.

Kevadel toimunud valikpakkumistel osales 104 rendimaa huvilist, kes tegid kokku 262 pakkumist. Kokku oli võimalik rentida 296 maatükki 1920 hektaril, millest enamus on luha- ja rannaniidud ning loopealsed.

RMK looduskaitseosakonna Kaupo Kohvi sõnul näitavad valikpakkumiste tulemused, et ettevõtjate huvi poollooduslike koosluste majandamiseks on jätkuv.

„See on oluline eeldus inimtekkeliste elurikaste niidukoosluste püsimiseks meie maastikes ja pakub kõigile Eesti inimestele võimalust saada tõeliselt loodussõbralikult toodetud liha ja piimatooteid. RMK kindlasti jätkab ka järgnevatel aastatel poollooduslike koosluste rendile andmist lähtuvalt ettevõtjate huvist,“ lisas ta.

RMK annab enda hallataval maal asuvaid poollooduslikke kooslusi rendile hooldajatele, kes soovivad anda oma panuse unikaalsete looduskoosluste säilimisse. Vajadusel aitab RMK kasutusse võetud maatükid hoolduskõlblikuks kujundada, tehes vajalikud taastamistööd nagu näiteks raie ja kändude freesimine.

Loe lähemalt Postimehest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga