Rainer Kuuba: On suur risk, et uus metsanduse arengukava saab samasugune nagu kehtiv, kuhu on sisse kirjutatud metsa rüüstamine

Võru Instituudi direktorina töötava Rainer Kuuba sõnul oli Est-For õpikunäide sellest, kuidas riigis ei tohi ühtegi suurt projekti teha. Isegi mitte väikest projekti. 

Kuuba leiab, et Est-Fori puhul oli selgelt näha, kuidas parlamend ja valitsus mängivad ühte väravasse ehk ei vaata asjale objektiivselt otsa lihtsalt sellepärast, et ärimehed tulid ja ütlesid, et tuuakse miljard eurot.

Tehas peab läbi jahvatama üle 3 miljoni tihumeetri paberipuud, sest vähemaga ei tule sugugi välja, ja kõik poliitikud hakkasidki tagant kiitma, et Eestis jääbki selline kogus puitu üle. Est-For oli õpikunäide sellest, kuidas riigis ei tohi ühtegi suurt projekti teha. Isegi mitte väikest projekti. Riigi asi on öelda, millised on raamtingimused ja kõigi firmade jaoks peab olema asi võrdne,” selgitas Kuuba.

Lisaks muretseb Kuuba metsanduse arengukava üle, mis tuleb riigikogul vastu võtta.

“Erametsaliit on käinud erakonnad läbi, et ärge jumala pärast öelge ühtegi poliitilist seisukohta metsanduse arengukava suhtes, las spetsialistid teevad selle valmis ja parlament kiitku heaks. Trikk on selles, et seda kava ei saa parlamendis muuta, parlament kas võtab selle vastu või mitte – seal mingit sisulist arutelu enam ei ole. On väga suur risk, et uus arengukava saab umbes sama nagu kehtiv, kuhu on sisse kirjutatud metsa rüüstamine.”

Loe täismahus artiklit Lõuna-Eesti Postimehest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga