Pärnu volinikud üritavad aru saada, mis elukas see eriplaneering on

Homsel Pärnu linnavolikogu istungil osalevad ka rahandusministeeriumi spetsialistid, kes selgitavad volinikele, mida eriplaneering endast kujutab ning kas eriplaneering on ainuke planeeringuliik tehase ehitamiseks.

Pärnu linnavolikogu esimehe Andres Metsoja sõnade kohaselt küsib valitsus varem või hiljem Pärnu arvamust Saarde valla nõustuva otsuse kohta, mis lubab nende territooriumil riigi eriplaneeringut.

Metsoja seletas, et esmalt püütakse aru saada, mis elukas see riigi eriplaneering üldse on, sest Eestis pole seda kordagi varem tehtud. Sestap tutvustavad volikogu ülehomsel istungil rahandusministeeriumi spetsialistid planeeringuseadust. “Et enne, kui midagi otsustama hakata, volinikud saaksid aru, mida nad otsustavad,” põhjendas Metsoja, lisades, et hiljem võib olla üsna keeruline sekkuda või midagi muuta.

Volikogu esimees möönis kahetist mõistmist: Est-Fori esindajad väidavad, et riigi eriplaneering on ainuvõimalik viis sedavõrd suurt tehast planeerida. Teisalt kuulis Metsoja riigihalduse minister Janek Mäggi raadiointervjuud, kus ta kõneles, et valminud on analüüs, mille kohaselt saaks selliseid ettevõtmisi nagu tselluloosivabrik planeerida kohaliku tasandi eriplaneeringuga.

Loodame, et tutvustatakse ka rahandusministeeriumis valminud analüüsi, mis toob välja, et eriplaneering ei ole ainuke planeeringuliik tehase rajamiseks.

Loe täismahus artiklit Pärnu Postimehest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga