Osale metsanduse arengukava koostamisel!

Metsanduse arengukava koostamisel kasutatakse mitut elementi, mida seni pole riiklikke dokumente koostades kasutatud. Näiteks hakkavad arutelusid juhtima erapooletud professionaalid, kes tunnevad hästi konfliktide lahendamise ja läbirääkimise kunsti, ning kokku tuleb n-ö lihteestlastest koosnev metsakogu, kes saab arengukavas oma sõna sekka öelda. 

Metsakogusse pääsemiseks ei pea kuuluma metsaettevõttesse, looduskaitseorganisatsiooni ega ministeeriumi. Seene-või mustikakorilus, suvila metsas või nädalavahetuse väljasõidud metsa on piisav, et registreerida end metsakogu koosseisu. Kõikide registreerunute seast loosib ministeerium 50 inimest, kes saavad kaheks päevaks kokku tulla ja otsida lahendusi metsanduse põletavamatele probleemidele alates matkaradadest kuni raiemahtudeni.

Metsakogusse jõudvate inimeste valik pole siiski täiesti juhuslik. Ankeedis saab valida 11 erineva sideme vahel metsaga, näiteks looduses matkamine, metsas töötamine või jahipidamine. Inimesed jagatakse huvide põhjal rühmadesse ja sealt tehakse võimalikult mitmekesine ehk kvootvalim: vaadatakse, et esindatud oleksid eri vanuserühmad, piirkonnad ja mõlemast soost inimesed. Selline valim peaks vähendama ka võimalust, et lõpuks koosneb rahvakogu metsakaitsjate sõpradest või metsaettevõtjate pereliikmetest.

Kandideeri metsakogusse SIIN!

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga