Metsasõjas aitaks kompromissi leida suhtenõustamine?

Mari Kartau leiab, et metsasõdalastele kuluks ära asjatundlik suhtenõustamine, sest hetkel on vaenlase purustamiseks kasutusel kõik vahendid. Kuna inimese otsustamist ja käitumist mõjutab psühholoogiline, inimlik tegur, sunnib see fakte eirama või valesti tõlgendama ja paneb liigsed emotsioonid lokkama, mistõttu on ka kompromissi raske leida. 

“Kui omandataks taas võime sisuliseks aruteluks ilma surmahirmuta, siis oleks ka metsanduse pool nõus kaaluma näiteks seda, et raielank ei peaks ehk tõesti olema seitsme hektari suurune. Ja raievanust ehk ei peaks alandama, sest tõepoolest mädaneva puidu saab päästa ka ekspertiisiga.

Looduskaitseaktivistid oleks siis vast nõus tunnistama, et nii nagu lapsedki on inimesed, ka noor mets on mets. Ja et meie rajatud kultuurid ei ole puupõllud, vaid liigirikkad kooslused, kus keeb vilgas metsaelu.

Ning et seda kõike ei pruugiks olla, kui meil poleks metsamehi, kel on metsast sügavad teadmised ja kes loodust armastavad. Ja et mõnes asjas tasuks neid ehk siiski kuulata,” leidis Kartau.

Loe lähemalt Maalehest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga