Metsandusteemalisest valimiskompassist jäeti välja Elurikkuse erakond ja Eestimaa Rohelised

Eesti Erametsaliit ning Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit koostasid valimiskompassi näitamaks, millised erakonnad on metsandussektori osas kõige toetavamad. Kompassist on aga välja jäetud Elurikkuse erakond ning metsa väärtustajana tuntud Eestimaa Rohelised. 

Kompassi kohaselt on metsandusteemadel kõige toetavamad erakonnad Isamaa, Reformierakond ning Eesti 200, kõige vähem EKRE.

Elurikkuse Erakonna esindaja Rainer Kuuba hinnangul on kompass populistlik, sest kaheksast küsimusest kuuele on vastused ette teada. «Populistlik on ka küsimus, kas raieküpse metsa raiumise otsustab metsaomanik, sest sellist absoluutset otsustusõigust ei luba põhiseadus, mille kohaselt omandit ei tohi kasutada üldiste huvide vastaselt ning seadusega tuleb sätestada omandi kasutamise kitsendused,» ütles ta.

Kuuba sõnul on lageraiete vähenemine paratamatu ja praeguses mahus lageraietega jätkamine ei ole lihtsalt võimalik, sest keskealisi puistusid ei ole nii palju vanaks saamas, kui lageraietega eest ära raiutakse.  «Küsimus on üksnes selles, kas raiemahud langevad seetõttu, et vanade metsade pindala muutub sedavõrd väikeseks, või vähendame raiemahtusid teadlikult, et hoida vanade metsade pindala stabiilsena,» ütles ta.

Tutvu valimiskompassiga SIIN.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga