Maakeral on ruumi veel 1,2 triljonile puule

Šveitsi ülikoolis ETH Zurich kliimamuutustega tegelev ökoloog Tom Crowther arvutas juba neli aastat tagasi välja, et maakeral kasvab umbes kolm triljonit puud. See number on palju kõrgem senisest NASA poolt antud hinnangust – 400 miljardit, kuid nüüd on Growtheri meeskond välja arvutanud, et maakeral on ruumi veel 1,2 triljonile puule.

Uuringus leiti, et puude istutamisest oleks väga palju kasu ka atmosfäärist süsihappegaasi sidumisel. C02 on peamine kliimamuutuse vedur.

“See hulk süsihappegaasi, mille saaks 1,2 triljoni puu istutamisega tagasi süsinikuks muuta oleks palju suurem kui mistahes paremuselt järgmine lahendus kliimasoojenemise vastu võidelda. Aitaks isegi see, kui puid ei istutata juurde, aga lastakse neil lihtsalt kasvada,” lausus Crowther.

Isegi lasteaialapse jaoks on loogiline, et rohkem puid ja vähem idioote päästaks nii maakera, kliima kui ka meid ennast. Küll aga ei ole see tegelikult nii lihtne – suvaline rabelemine võib tekitada rohkem kahju kui kasu. Kuigi maakeral on veel ruumi umbes triljonile puule, tuleb neid istutada mõtestatult!

Loe täismahus lugu Delfist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga