Kuidas valida riigikogu valimistel?

Enne riigikogu valimisi on kombeks esitleda valimisfoore. Seda on teinud nii Erametsaliit ja Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit, kodanikuühendus Eesti Metsa Abiks kui ka Eesti Keskkonnaühenduste Koda. Milline erakond on kõige metsakaitsjate sõbralikum ning milline metsatöösturite sõbralikum?

Kokkuvõttes pole raske märgata, et metsamajandajate ühenduste ning keskkonnakaitseorganisatsioonide hinnangud on suhteliselt sarnased, ainult et vastandmärgilised – kes saab rohelise fooritule töösturitelt, saab keskkonnakaitsjatelt punase ja vastupidi. Üsna üksmeelsed ollakse selles, et Isamaa ja Eesti 200 valimislubadused tähendavad praeguse intensiivse lageraiemajanduse jätkumist ning ERE ja roheliste omad selle poliitika kõige põhjalikumat muutmist (viimased puudusid EM-Li ja EMPLi kompassilt).

Vahepeale jäävad väikeste kõikumistega teised erakonnad – Vabaerakond ja sotsiaaldemokraadid on pigem metsasõbralikud ning Reformierakond ja Keskerakond pigem metsasektori-sõbralikud. Kõige vastandlikumad on hinnangud EKRE-le, selle erakonna poliitika ei sobi ei metsamajandajatele ega looduskaitsjatele.

Kõigi nende hinnangute juures on märkimisväärne ja mõnevõrra muret tekitav niivõrd selge polariseerumine metsamajandajate ja metsakaitsjate vahel. See muudab kaheldavaks mingite mõistlike kompromisside leidmise võimalikkuse uue metsanduse arengukava väljatöötamisel, seisukohad on lihtsalt sedavõrd vastandlikud.

Erametsaliidu ja Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu valimiskompass.

Eesti Metsa Abiks metsasõbra valimisfoor.

Eesti Keskkonnaühenduste Koja analüüs “Keskkond ja Riigikogu valimised 2019”.

 

Loe täismahus artiklit Postimehest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga