Kuidas metsavahendajad kliente püüavad?

Raiutud metsapalgid

Metsakonsulent Ülle Läll toob välja, et metsavahendajad üritavad metsaomanikes tekitada süütunnet, et ta pole oma metsa heaks midagi teinud ning seejärel pakutakse ostutehingut. 

Metsaomaniku telefon heliseb ja soliidsena kõlava firma esindaja ütleb, et on just lähikonnas metsas tööl ja vaatas, et omaniku metsas pole ammu töid tehtud, mets on väga halvas seisus ja seetõttu oleks kiiresti vaja midagi ette võtta. See on üks levinud viis, kuidas metsa kokku ostvad vahendusfirmad endale kliente püüavad.

Lisaks on tavapärane, et vahendusfirma helistab metsaomanikule, pakub mingi summa ja vaatab, kas selle peale hakatakse liigutama. Kui ei hakata, siis paari päeva pärast helistatakse uuesti, öeldakse end olevat teisest firmast ja tehakse uus pakkumine.

On ette tulnud, et metsaomanikule pakutakse pärast metsas vaatamas käimist esialgsest madalamat hinda ja kui omanik siis keeldub müügist, öeldakse selle peale, et metsameister on kohal käinud, kulusid teinud ja omanik peab nüüd selle eest tuhat eurot maksma. Metsaomanikule ei ole seda raha kuskilt võtta ja ta tunneb end sunnitud olevat metsa siiski maha müüma.

Metsakonsulent Ülle Läll ei soovita esimese müügipakkumise peale tormata, vaid põhjalikult kaaluda, kas praegu on sobiv aeg müüa. Tema praeguste hindade juures pigem ei müüks.

Loe lähemalt Postimehest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga