Keskkonnaühendused andsid puiduenergia toetusskeemi Euroopa Kohtusse

Keskkonnaühendused andsid puiduenergia toetusskeemi Euroopa Kohtusse, kuna nende hinnangul kätkeb Euroopa Liidu uuendatud taastuvenergia direktiiv endas metsade hävingut ja kasvuhoonegaaside heitmete tõusu, soodustades metsapuidu põletamist energiaallikana.

Hagejad on pärit Eestist, Prantsusmaalt, Iirimaalt, Rumeeniast, Slovakkiast ja USA-st, teatas kodanikuühendus Eesti Metsa Abiks (EMA). Kohtuasi põhineb juba läbi viidud raietel ja biomassi põletamise kahjulikul mõjul, samuti eeldusel toetuste tõstmise kestes edaspidi tekkivast kahjust.

Hagejad tahavad tühistada taastuvenergia direktiivi metsabiomassi klauslid, et metsapuidu põletamist ei saaks enam Euroopa Liidu liikmesriikide taastuvenergia eesmärkide täitmiseks ja toetuste saamise raames läbi viia.

EMA osales kohaliku koordinaatori ja nõustajana ka kohtuasja ette valmistamisel. Eestit esindab kohtuasjas tunnustatud poeet, tõlkija ja esseist Hasso Krull, kelle kaebus keskendub taastuvenergia direktiivi osale eestlaste kultuuripärandi hävitamises.

Loe lähemalt Postimehest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga