Jakko Väli: Eesti metsade üleraie on juba aastaid avalik saladus

Saatejuhi ja poliitiku Jakko Väli sõnul on Eesti metsade üleraie juba aastaid avalik saladus, aga avalikkusele väidetakse ikka, et kõik on kõige paremas korras. See, kuidas maksumaksja nimel ja raha eest žongleeritakse arvudega, on omaette meistri- klass.

“Lageraie oma olemuselt on looduse ohvriks toomine harvesteri liisingumaksumusele. Metsi saab edukalt majandada ka teistmoodi. RMK roll lähitulevikus peab muutuma. Metsa sotsiaalsete, ökoloogiliste ja kultuursete vajaduste hoidmine on tulevikku silmas pidades väga oluline. Puidu varumine iga hinna eest ning metsanduse arengukavade koostamine töösturite ette antud arvude alusel peab lõppema.

See tähendab, et metsi hakatakse majandama jätkusuutlikult ning liigirikaste looduskoosluste asemele ei istutata puupõlde. Vastuolud kohalike kogukondadega peavad lõppema, liiga sageli tuleb viimasel ajal uudiseid, kus RMK tellitud harvesterid piltlikult öeldes kohalikust kogukonnast üle sõidavad. Ilma põlismetsadeta ei ole Eestil tulevikku. Ilus loodus on aga Eesti üks põhilisi trumpe tulevikus.”

Loe täismahus artiklit Maalehest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga