Est-For taotleb valitsuselt planeeringuala laiendamist

Est-For Invest tegi 2. novembril valitsusele ettepaneku laiendada eriplaneeringu ala nii, et see hõlmaks ka Pärnu maakonna Saarde valla ning Länne-Virumaa Viru-Nigula valla territooriume.

Kuna Est-For ei soovi eriplaneeringu lõpetamist, vaid selle laiendamist, siis tähendaks see, et protsessi on kaasatud kolm piirkonda:
– esialgne Tartu- ja Viljandimaa
– Pärnumaa Saarde vald
– Lääne-Virumaa Viru-Nigula vald

Est-For apelleerib faktile, et kuna eriplaneering algatati suure riikliku huvi tõttu, siis regionaalne huvi ei saa kaaluda üle riikliku huvi.

“Korralduse eelnõu kohaselt kehtestataks riigi eriplaneeringu lõpetamise korraldus PlanS § 29 lg 1 alusel väidetava ülekaaluka avaliku huvi tõttu. Kõnealuse puidurafineerimistehase projekti puhul on Vabariigi Valitsus juba üheselt tuvastanud suure riikliku huvi olemasolu. Korralduse eelnõus ja eelnõu seletuskirjas ei ole tuvastatud suure riikliku huvi äralangemist. Korralduse eelnõu lähtub vaid väidetavast regionaalse iseloomuga avalikust huvist. EST-FOR-i hinnangul ei saa väidetav ülekaalukas avalik regionaalne huvi prevaleerida Vabariigi Valitsuse poolt riigi eriplaneeringu algatamisel tuvastatud suure riikliku huvi üle. Seda eriti praeguses olukorras, kus mõjude hindamist ei ole isegi veel alustatud. On arusaamatu, kuidas saaks väidetav regionaalne avalik huvi mõjude hindamata jätmiseks elimineerida suure riikliku huvi projekti kui sellise suhtes olukorras, kus tegelikud mõjud on teadmata. Mõjude uurimata jätmine ei saa olla ülekaaluka avaliku huvi esemeks selle õiguslikus tähenduses.”

Loe täismahus avaldus riigihaldusministrile SIIT.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga