Eriplaneering ei ole ainus planeeringuliik tehase rajamiseks

Kuigi valitsus andis Est-For Investile pikema aja eriplaneeringu lõpetamise eelnõule vastamiseks, ütles minister Janek Mäggi täna, et Tartu ja Viljandi kohta käiv eriplaneering lõpetatakse. See aga ei tähenda, et uut riigi eriplaneeringut ei algatata. 

Aadu Polli sõnul on seadusandluses ainuke sobiv planeeringuliik tehase rajamiseks riigi eriplaneering ning seetõttu pole nad huvitatud eriplaneeringu lõpetamisest, mistõttu on hetkel otsimas uusi omavalitsusi, kes tselluloositehast oma valda sooviksid. Nende eesmärgiks on nui neljaks jätkata eriplaneeringuga.

Tegelikkuses ei ole tingimata vaja eriplaneeringut. Vajalikud uuringud ja planeerimine on võimalik teostada kohalike omavalitsuste ühisplaneeringuga, nii et kohalikel oleks võim otsustusprotsessis osaleda ja seda ise kontrollida. Miks peaks KOVid andma enda võimu ära alalt, mis neid otseselt puudutab?

Lisaks on minister Mäggi välja hõiganud, et kui leidub uusi omavalitsusi, kes tehasest huvitatud, siis võidakse algatada uus riigi eriplaneering.

Loe täispikka uudist Pärnu Postimehest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga