Endine Surju vallavolikogu liige: Saarde vallavolikogu ületas oma volituste piire

Endine Surju vallavolikogu liikme Taavi Puki hinnangul ületas Saarde vallavolikogu tselluloositehase rajamiseks uuringute lubamisega oma volituste piire, sest ei kaasanud arutellu kohalikku kogukonda. Lisaks usub ta, et suur hul uuringute eeltööst on ilmselt juba tehtud ning uuringud peavad andma vaid juriidilise toe.

Väljavõte arvamusloost:

1. Muidugi peavad vallajuhid lähtuma pikemast visioonist ning mõtlema, kuidas omavalitsus oleks tugev ja jätkusuutlik, kuidas tuua juurde investeeringuid ja töökohti. Aga sealjuures ei tohi unustada, et kohaliku omavalitsuse võimuorganid peavad oma otsustes lähtuma valla- või linnaelanike õigustatud vajadustest ja huvidest. Eriti hästi peaksid volinikud tundma Kohaliku omavalitsuse korralduse seadust, mis juba teises paragrahvis sätestab kohaliku elu küsimustes rahvaküsitluse ja rahvaalgatuse võimaluse.

2. Uuringute tegemiseks kulutatakse tõenäoliselt ligi pool miljonit eurot (Maaleht, 26.03.18) ning selle eest tasub asjast huvitatu ehk Est-For. Pool miljonit eurot ei ole ka Eesti jõukate ärimeeste jaoks väike summa ning uskuda, et see kulutataks lihtsalt lõbu pärast, et siis järgmises kohas uuesti proovida, on üsna naiivne. Tõenäoliselt on suur hulk eeltööst juba tehtud ning uuringud peavad andma vaid juriidilise toe, et asjaga edasi minna.

Loe täispikka arvamuslugu Eesti Päevalehest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga