Eestimaa Rohelised: Me ei saa tellida Hiinast uut planeeti

Eestimaa Roheliste erakonna esinumber Inga Raitar soovib riigikogus võidelda ühiskondliku mõtteviisi muutmise eest, kuna piiramatu majanduskasv on võimatu, sest planeedi piirid tulevad ette. Kuigi 2018. aastal saavutati võit nii Est-Fori tehase kui Väimela kanala rajamise üle, siis mõtteviis on endiselt muutmata. 

“Me ei saa tellida Hiinast uut ja odavat planeeti, kui me selle siin tühjaks imeme,” lausus Raitar lisades, et ega rohelised ei ütle, et Eestisse pole äri vaja, kuid ärimehed peavad aru saama, et piiramatu, ekspansiivne kasv on võimatu.

Tema sõnul saaks Eestis teha ka sellist majandust, mis tulevikus toob rohkem sisse. “Eestil on perspektiiv olla riik, kuhu tahetakse tulla, sest me pole jõudnud veel kõike ära lagastada. Hispaanias on suured piirkonnad kõrbestunud, eurooplased migreeruvad, sest neil pole põhjavett, puhast maad, õhku. Nagu vana indiaanlane ütleb: kui on maha võetud viimane puu ja viimane põllusiil ära mürgitatud, siis raha ei kõlba ju süüa. Sellele ei mõelda, ikka arvatakse, et on olemas planeet B,” selgitas Raitar.

Eestimaa Roheliste erakonna esinumber tõi ka välja, et Eesti probleem on selles, et riik ei tööta harmooniliselt nagu ökosüsteem. Majandusministeerium püüab iga hinna eest läbi suruda majandusasju, kultuuriministeerium tegeleb kultuurirahade ümberjagamisega jne. Keegi ei näe riiki kui tervikorganismi, isegi peaminister mitte, sest kui peaminister näeks riiki tervikorganismina, ei seisaks ta kampaania korras kaupluse fuajees ega kerjaks vähihaigetele raha, vaid läheks oma töölaua taha ja laseks kehtestada seadused, mis lubavad vähihaigeid ravida nii, nagu vaja on.

Loe täismahus artiklit Lõuna-Eesti Postimehest.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga