Eesti raiemahud on saavutanud 19 aasta maksimumi

Metsaraie Valgamaal

Keskkonnaagentuur avaldas esimesed kolm peatükki värskest kogumikust “Mets 2018”, millest saab muu hulgas ka täpseima ülevaate Eesti raiemahtude kasvust. Ühtlasi toodi välja, et 2017. aastal tõusid raiemahud statistilise metsainventuuri kohasel 12,5 tihumeetrini ehk alates 2000. aastast ei ole raiemahud Eestis nii suured olnud.

Kogumik “Mets” on iga aasta avaldatav kokkuvõte Eesti metsastatistika olulisematest näitajatest, kus antakse parim ametlikult olemasolev teadmine metsa struktuuri, kasutuse, tervise ja muu kohta. Kuigi terve kogumik pole veel avaldatud, jõudis avalikkuse ette sellest kolm peatükki.

Andmete kohaselt on aga Eesti metsaraied jõudmas uuele tipptasemele. Kogumikust nähtub, et 2017. aastal tõusid raiemahud statistilise metsainventuuri (SMI) kohaselt 12,5 miljoni tihumeetrini (2016. aastal oli sama näitaja 11,4 miljonit tihumeetrit). Alates aastast 2000 ei ole raiemahud Eestis nii suured olnud.

Graafikult nähtub, et 2018. aastal võib oodata rekordilisi raiemahtusid. Raieliikide lõikes domineerib jätkuvalt lageraie.

Raiemahud läbi aastate

Avaldatud info kohaselt tuleb peamine raiemahtude kasv eraomandis oleva metsamaa arvelt – kui riigimetsas on raiemahud viimastel aastatel isegi veidi langenud, siis eraomandis olevates puistutes on mahud alates sajandi algusest pea kolmekordistunud.

 

Loe lähemalt Postimehest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga