Aleksei Lotman: kasvav raieintensiivsus on oht süsinikuringe tasakaalule ja kliimale

Raie Eesti metsas

Postimehe toimetaja Aleksei Lotman leiab, et Erametsaliidu juhi Ando Eelmaa väidetega justkui mõni miojon tihumeetrit rohkem raiutud metsa ei tohiks Eesti metsade olukorda muuta, ei saa nõustuda, kuna kasvav raieintensiivsus on oht süsinikuringe tasakaalule ja kliimale. 

“Metsa kui planeedi kopsude metafoor pole küll kõige õnnestunum, nagu meile tänases «Ma-ilma» loos meelde tuletatakse, ent süsinikuringes on metsade tähtsust võimatu üle hinnata. Sestap ei saa erametsaliidu juhiga nõustuda, et suurenevad raiemahud ei ole probleem. Kasvav raieintensiivsus on oht süsinikuringe tasakaalule ja kliimale. Ja lisaks ohustab see elurikkust rohkem, kui kaitsealad seda hoida suudavad.

Õigel ajal tegutsedes on võimalik asju ajada tõhusamalt ja odavamalt. Kui kümme aastat tagasi oleks valitsus energeetika ja kliima küsimustes kuulanud rohelisi, poleks Virumaal praeguseid sotsiaalmajanduslikke probleeme. Selleks, et lähitulevikus poleks samasuguseid muresid metsanduses, tuleb kuulata metsakaitsjaid – mida kiiremini, seda parem.”

 

Loe täismahus pöördumist Postimehest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga